NTP-KTK-19-A-0014

admintiszavasvari küldte be 2020. 12. 15., k - 21:54 időpontban

logo1

logo2

 

 

 

Intézményünkben a 2019/2020 –as tanévben a Nemzeti Tehetség Program keretében újra sikerült három tehetséggondozó műhelyt működtetnünk az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával. A koronavírus járvány okozta veszélyhelyzet miatt a műhelyek működése 2020. márciusában felfüggesztésre került, s csak 2020. szeptemberétől folytatódhatott a pályázati program. Nagyon örülünk annak, hogy halmozottan hátrányos helyzetű diákjaink számára több kompetencia-területen is felkínálhattuk a tehetségük kibontakoztatását célzó műhelyprogramjainkat.

NTP – KTK – 19 - A – 0014 ÜgyeskedŐK Tehetséggondozó Műhely:

A pályázati módosított munkaterv alapján 2019. szeptemberétől 2020. novemberig végeztük szakmai tevékenységünket. Iskolapszichológus bemeneti mérése után a 2 órás foglalkozásokra heti rendszerességgel került sor. A műhelymunkán 2-2 pedagógus felváltva, páros tanítással foglalkozott a 10 tehetséges tanulóval, illetve néhány nyitott programon mindhárom pedagógus jelen volt. A programot dramatikus elemekkel kiegészítve, élményszerűen a cigány mese-mondavilágra építettük fel. A drámajáték technikáinak alkalmazása során a gyerekeket koncentrált, előre megtervezett munkára szoktattuk, fejlesztettük önálló, rugalmas gondolkodásukat és aktivitásukat. Differenciált feladatadásra és feladatvégzésre törekedtünk. Mindenki maga választhatott és saját kézügyességének megfelelően vállalhatta és végezhette el a megoldásra váró feladatot. Kiemelt szerepet szántunk az egyéni bánásmódnak, hiszen tehetségük, begyakoroltságuk, élményanyaguk, érzelmi életük alapján rendkívül eltérő szinten alkottak. Az enyhén értelmi fogyatékos tanulók számára elengedhetetlen volt a sok érzékszervi tapasztalat, a megfigyelések sokszínűsége és a manipulatív tevékenységre épülő ismeretgazdagítás. Az iskolai környezetből kilépő foglalkozásokat is szerveztünk: múzeumpedagógiai foglalkozást, Vadasparki kirándulást, ahol szintén integrált, ingerdús környezetet biztosítottunk. A Halloween ünnepkörhöz kapcsolódott a szülők bevonásával megvalósuló 4 órás interaktív, élményalapú csoportos foglalkozás. Tanulóink alkotásait iskolánk tornatermében állítottuk ki.

Galéria